..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Świat

   » Rozgrywka

   » Ekwipunek

   » Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Frakcje


Znajdziecie tu krótki przewodnik po frakcjach jakie możecie spotkać w grze Planescape: Torment i nie tylko. Znajdziecie tu także frakcje, z którymi Bezimienny nie zetknie się w czasie rozgrywki i do których nie będzie miał możliwości wstąpienia. Na początku opisałem cztery ugrupowania, których członkami możecie zostać, później są już grupy raczej mało związane z grą.

Anarchiści

Anarchiści to frakcja głosząca, że wszystkie inne frakcje występujące w świecie nie dbają już o prawdę. Uważają oni, że ponieważ mają oni pieniądze i władzę, dbają tylko i wyłącznie o to, by nie stracić tego co posiadają. Nie interesuje ich już to co prawdziwe, zależy im tylko na dobrach materialnych i przywilejach. Anarchiści chcą gruntownych zmian, twierdzą że należy się zerwać z łańcucha, na którym jesteśmy trzymani i dążyć do poznania prawdy. Zachęcają do uwalniania się spod wpływów pozostałych, zakłamanych frakcji. Chcą by wszystkie one upadły, dzięki czemu będą w stanie zbudować nowy porządek świata. Ich główne motto to zdanie "Wszechświat i siły nim rządzące są skorumpowane". Aby do nich dołączyć musicie wpierw zostać członkiem frakcji Bogowców. Kiedy wam się to uda idźcie do Bedai - Lin i powiedzcie jej, że nie cieszy was bycie członkiem tej frakcji. Poprosi was ona byście zniszczyli projekt, nad którym pracują Bogowcy. By się tam dostać musicie zdobyć krążek Bogowców. Idźcie teraz do wielkich wrót w Wielkiej Kuźni i pogadajcie w pomieszczeniu, do którego traficie z ludźmi tam pracującymi o słabych punktach projektu. Pobawcie się maszyną kontrolną, spowoduje to wybuch, w którym wszyscy pracownicy zginą. Teraz Bedai - Lin każe wam zabić Sandoza. Gdy to zrobicie będziecie mogli zostać członkiem frakcji Anarchistów.

Bogowcy

Bogowcy to frakcja głosząca, że cały świat to miejsce gdzie jesteśmy testowani. Służy to osiągnięciu wyższego poziomu egzystencji i świadomości. Jeśli nie uda ci się w tym życiu, nie martw się. Masz jeszcze wiele następnych żyć, w których będziesz mógł poprawić to co zepsułeś wcześniej. Jest też oczywiście inna możliwość. Jeśli ci się powiedzie, nie możesz się cieszyć za bardzo, ponieważ jest szansa, że w następnym życiu wrócisz zmieniony na gorsze i będziesz musiał wszystko zaczynać od początku. Główną więc cechą członków tej frakcji jest cierpliwość i nie poddawanie się nawet w przypadku porażek. Aby do nich dołączyć będziecie musieli porozmawiać z Keldorem w Wielkiej Kuźni. Da wam on trzy zadania do wykonania. Będziecie musieli wykuć broń, rozwiązać zagadkę morderstwa jednego z kowali oraz odwieść od samobójstwa Sandora. Gdy tego dokonacie, będziecie mogli wstąpić w szeregi Bogowców.

Grabarze

Grabarze to frakcja głosząca, że życie każdego z nas tak naprawdę nie istnieje. Wszystko jest wymysłem, dobrym dowcipem, sztuczką. Według nich wszyscy ludzie są martwi. Twierdzą tak ponieważ uważają, że życie powinno koncentrować się wyłącznie na pozytywnych rzeczach, a tymczasem wokół jest mnóstwo zła, krzywdy, kłamstwa i złych uczynków. Dążą oni do osiągnięcia prawdziwej śmierci. Chcą się uwolnić z tego cienia innej egzystencji. Mimo to na co dzień zajmują się grzebaniem zmarłych. Ich głównym mottem jest zdanie: "Szanuj śmierć i nigdy nie traktuj jej jak sługi". Aby do nich dołączyć musicie porozmawiać z Emorikiem w Gospodzie Proch do Prochu. Da wam on kilka zadań do wykonania. Będziecie musieli porozmawiać z kilkoma członkami bractwa, wykonać dla jednego z nich zadanie oraz będziecie musieli znaleźć Soego. Gdy wam się to uda, będziecie mogli zostać członkiem frakcji Grabarzy.

Czuciowcy

Czuciowcy to frakcja głosząca, że jedynym sposobem na poznanie otaczającego ich świata są zmysły. Jeśli czegoś nie możesz poczuć, powąchać, posmakować, zobaczyć, czy usłyszeć to znaczy, że to nie istnieje. Przykładem niech będzie bułka. Jeśli znasz tylko opis bułki, ale nie możesz jej dotknąć, zjeść to znaczy że nie istnieje. O jej prawdziwości świadczy to, że masz możliwość coś z nią zrobić. Możesz ją podnieść, powąchać, zjeść, cokolwiek. Jedynym niezbitym więc dowodem na istnienie czegokolwiek we wszechświecie są zmysły. Są więc oni empirystami świata Planescape. Aby do nich dołączyć musicie porozmawiać z Drzazgą w Gmachu Rozrywki. W czasie rozmowy zapytajcie co to jest Stronnictwo Doznań. Powinniście teraz mieć możliwość wstąpienia do frakcji bez wykonywania żadnych dodatkowych zadań.strony: [1] [2] [3]
komentarz[60] |

Komentarze do "Frakcje"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


      Sonda
   Ulubiona profesja to:
Wojownik
Mag
Złodziej
Kapłan
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.016799 sek. pg: