..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Świat

   » Rozgrywka

   » Ekwipunek

   » Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Beziemienny

Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Profesja
Wojownik (Początkowo)
Siła
Wybiera Gracz
Kondycja
Wybiera Gracz
Zręczność
Wybiera Gracz
Inteligencja
Wybiera Gracz
Mądrość
Wybiera Gracz
Charyzma
Wybiera Gracz

Bezimienny to postać, w którą wcielasz się w grze Planescape: Torment. To ty decydujesz o jego rozwoju, o tym czy stanie się wojownikiem, magiem, czy złodziejem, to jak będziesz się zachowywać wpłynie na charakter Bezimiennego. Możesz zrobić co zechcesz, świat stoi przed tobą otworem, wystarczy że odważysz się ruszyć na spotkanie przygody.

Historia Bezimiennego jest bardzo dziwna. Grę zaczynasz w momencie, w którym twoja postać budzi się w Kostnicy. Nie wie gdzie jest, nie wie jak się tu znalazła, nie wie co się z nią działo. Nie pamięta nic ze swojej przeszłości, nie wie kim jest, nie ma żadnych wspomnień. Nie pamięta nawet jak ma na imię. Jakby tego było mało pierwszą istotą, która się do ciebie odezwie jest latająca czaszka, która mówi ci, że właściwie to nie żyjesz, więc lepiej nie zwracać na siebie większej uwagi. Okazuje się, że jesteś nieśmiertelny, lecz jak się później dowiesz nic nie jest za darmo. Kiedy ty teoretycznie umierasz, ktoś inny naprawdę ginie, żebyś ty mógł dalej żyć. Morte, bo tak się nazywa czaszka czyta ci też co masz wytatuowane na plecach. Dowiadujesz się stamtąd, że zginął ci dziennik oraz, że w razie utraty pamięci masz się udać do człowieka o imieniu Farod. Od tej pory, wraz z piątką towarzyszących ci osób, które spotkasz później, będziesz przemierzał wszystkie krainy świata, w poszukiwaniu swojej śmiertelności oraz odpowiedzi na dręczące cię pytania.

Zależnie od tego jaką ścieżkę wybierzesz Bezimienny będzie szkolić się w innych umiejętnościach. Ja skoncentruję się na profesji wojownika, gdyż tą najczęściej grałem, z innymi miałem mało doświadczeń. Jako wojownik Bezimienny prezentuje się dobrze. Jeśli tylko wyposażymy go w odpowiednie tatuaże i magiczne przedmioty, które poprawią jego klasę pancerza, a także różne, ważne przy walce, cechy to otrzymamy naprawdę porządnego i groźnego wojownika. Najlepszą, moim zdaniem, bronią dla Bezimiennego jest topór, najlepiej magiczny. Można takowy zdobyć na przykład w Wielkiej Kuźni po tym jak zostaniesz członkiem frakcji Bogowców. Bezimienny w czasie walki atakuje niezbyt często, za to jak trafi to potrafi zadać poważne obrażenie. Dodatkowo jest to ciężka postać do zabicia. Bezimienny posiada kilka bardzo ciekawych umiejętności. Co jakiś czas automatycznie się uzdrawia, dodając jeden punkt do swoich punktów życia. Sprawia to, że jeśli dosyć długo poczekamy, nie będzie trzeba marnować na niego mikstur, czy czarów leczących. Przed opuszczeniem Kostnicy warto też porozmawiać z Deionarrą, ukochaną Bezimiennego, która zginęła w czasie jednej z ich podróży. W czasie konwersacji zyskasz specjalną umiejętność wskrzeszania swoich przyjaciół. Możesz zrobić to trzy razy, potem musisz odpocząć, by zregenerować umiejętność. Daje to bardzo wymierne korzyści po walce, w której część twoich towarzyszy poniosła śmierć.

Jako, że Bezimiennego nie można porzucić, trzeba cały czas nim grać, nie będę pisać dlaczego warto go mieć w drużynie... W podsumowaniu można tylko powiedzieć, że jest to bardzo ciekawa i dosyć potężna postać, posiadająca kilka naprawdę cennych umiejętności.


Boromir.
komentarz[130] |

Komentarze do "Beziemienny"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


      Sonda
   Ulubiona profesja to:
Wojownik
Mag
Złodziej
Kapłan
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.015405 sek. pg: