..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Świat

   » Rozgrywka

   » Ekwipunek

   » Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Sklep z OsobliwościamiSklep z Osobliwościami to bez dwóch zdań jedno z najciekawszych miejsc w grze Planescape: Torment. Dlaczego? Już wam mówię. Otóż w tym na pozór zwykłym budynku znajdziecie niesamowite wręcz przedmioty i artefakty, które nie raz i nie dwa pomogą wam rozwiązać jakieś zadanie lub przydadzą się w inny sposób. By znaleźć Sklep z Osobliwościami wystarczy wejść do lokacji o nazwie Dzielnica Urzędników i tam, w południowo-wschodniej części, poszukać wielkiej budowli. Do wejścia zaprowadzą was bardzo duże schody, więc nim dojdziecie do celu, zdążycie się porządnie spocić. Kiedy już jednak otworzycie ciężkie drzwi i wejdziecie do środka, waszym oczom ukaże się podłużna sala o czerwono niebieskiej posadzce, wypełniona przeróżnymi szafkami, stołami, regałami i półkami. Znajdziecie na nich właściwie wszystko. Od kubków i karafek, poprzez świeczniki, narzędzia kuźnicze i książki, aż po zęby nieznanych stworów, ozdobne miecze i proporce zawieszone na ścianach. Co ciekawe, nie spotkacie tu zbyt wielu klientów. Spowodowane jest to zapewne tym, że do sklepu Vrisziki, ludzie przychodzą tylko w konkretnym celu. Rzadko się zdarza, by odwiedziła go osoba, która chce wyłącznie pooglądać sobie wystawione na sprzedaż przedmioty. Jeśli jednak usłyszycie od kogoś, że jest mu potrzebna rzecz o niezwykle dziwnej nazwie, znaczy to, iż musicie się udać właśnie tutaj. Sklep z Osobliwościami pełen jest niesamowitych przedmiotów, które mają czasami bardzo dziwne i niekiedy groźne zastosowanie. O tych najciekawszych opowie wam sama Vriszika, a skoro już przy niej jesteśmy, to myślę, że czas na kilka informacji o osobach, które spotkacie w tym miejscu.

Pracownicy:


Vriszika - Jest to atrakcyjna i jednocześnie odpychająca pół demonica, o błękitnej skórze, ostrych rysach twarzy i jasnych, żółtych oczach. Na jej plecach zaś znajdują się niewielkie, podobne do nietoperzych, skrzydła. Jest ona właścicielką Sklepu z Osobliwościami, więc jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o towarach znajdujących się tu, to musicie z nią porozmawiać. Udzieli wam wszelkich potrzebnych informacji i przy okazji zabawi miła pogawędką. Zapytana o swoją osobę, powie wam, że jest córką tanar’ri i potężnego króla śmiertelników. Odbyła wiele podróży, w czasie których nauczyła się prowadzić interesy, czego dowodem jest niewątpliwie ten sklep. Vriszika jest gwałtowna, łatwo wpada w gniew, a w swojej posiadłości trzyma wielu niewolników. Z tego co mi wiadomo, to nie traktuje ich za dobrze, dużo wymagając i dając dotkliwe kary, w razie pomyłki. Warto też zauważyć, że o Morte mówi, iż ten jest oszustem. Wyraźnie też nie przepada za Nie-Sławą, którą oskarża między innymi o szkolenie agentów i działanie na rzecz demonów. Jak więc widać jest to z pewnością interesująca postać.

Kałamarz - To właściwie jedyny pracownik sklepu, z jakim możecie porozmawiać choć przez chwilę. Jest to niski człowiek, od którego czuć lekką woń cebuli. Zajmuje się ścieraniem kurzy, katalogowaniem przedmiotów i odkładaniem ich na właściwe miejsce. Wyraźnie boi się Vrisziki, której jest niewolnikiem, więc nie wydobędziecie z niego praktycznie nic, gdyż nie będzie chciał długo rozmawiać, tłumacząc się tym, że musi pracować.

Myślę, że teraz nadeszła pora na to, bym wam przedstawił i opisał wszystkie najciekawsze przedmioty, jakie będziecie mogli nabyć w Sklepie z Osobliwościami. Oczywiście poza poniższą listą, dostać u niej możecie standardowy ekwipunek w postaci amuletów leczących, czy biżuterii.

Na początek napiszę wam o kilku ciekawych rzeczach, jakie dostać możecie, jeśli poprosicie Vriszikę o to by pokazała wam…

Oręż i czary:


- Boska Kadzielnica - Dzięki niej będziecie mogli kilka razy wskrzesić swych towarzyszy, jeśli zginą. Koszt: 2400 miedziaków.

- Łza Salieru-Dei - Tego artefaktu użyć mogą tylko postacie posiadające charakter praworządny dobry, które dzięki niemu dostaną stałą premię +1 do Kondycji. Koszt: 2400 miedziaków.

- Młot Rozkruszania - Niezwykle potężna broń, dzięki której Bezimienny stanie się bardzo groźnym wojownikiem. Koszt: 14 400 miedziaków.

- Pajęcza Bransoleta - Jest to żywy pająk, który będzie się żywić nosicielem. Daje +10 do Punktów Życia, +25% do obrony na wszystkie ataki, ale odejmuje -1 od Mądrości. Koszt: 1200 miedziaków.

- Popioły Pabulum - Jeśli zamieszać proszek znajdujący się wewnątrz naczynia palcem lewej dłoni, przyzwane zostaną trelony, które będą dla was walczyć. Koszt: 1800 miedziaków.

- Serce Wychowawcy - Po użyciu tego przedmiotu przywołane zostaną Somieny, które walczyć będą dla Bezimiennego. Koszt: 3999 miedziaków.

- Więź Strachu - Jeszcze jedna bransoleta do kolekcji, po założeniu której postać otrzyma premię +1 do Siły, a także będzie odporna na panikę. Koszt: 1800 miedziaków.

- Zęby Ognistego Ptaka - Tej broni może używać jedynie Morte. Koszt: 7800 miedziaków.

Skoro przebrnęliście już przez oręż i czary, czas na rzeczy, które mają naprawdę wspaniałe i niezwykłe zastosowania i które niekiedy będą wam niezbędne do wykonania jakiegoś zadania. Chodzi mi oczywiście o…strony: [1] [2]
komentarz[87] |

Komentarze do "Sklep z Osobliwościami"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


      Sonda
   Ulubiona profesja to:
Wojownik
Mag
Złodziej
Kapłan
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

      Top 10

      Statystyki
mieszkańcy online:

wędrowców: 0

      ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.019292 sek. pg: